AKTIVITETE
Në 25 janar 2013 u organizua në Budapest, Hungari mbledhja e 55 - të e Bordit të Këshillit Europian të Arkeologjisë...
Agjencia e Shërbimit Arkeologjik (ASHA) mori pjesë në Konferencën e 16-të të Shoqatës Europiane të Arkeolog&e...
TE REJA
“Nis pėrgatitja e projektit dhe dosjes sė tenderit lidhur me punėn pėr Restaurimin dhe Konsolidimin e Manastirit tė Shėn Marisė nė Apoloni''
INSTITUCIONE PARTNERE
 
ARTIKUJT E FUNDIT
Takimi i 19-tė Vjetor i Shoqatės Evropiane tė Arkeologėve (EAA), Pilsen, Ēeki.
18/9/2013 / Agjencia e Shërbimit Arkeologjik (ASHA) mori pjesë në Takimin Vjetor të 19-të të Shoqatës Evropiane të Arkeologëve (European Association of Archaeologists – EAA) që u organizua nga 4 - 8 Shtator 2013 në Pilsen, Çeki. Takimi u organ
Kėshilli Europian i Arkeologjisė (EAC) nė Shqipėri, takimi vjetor Butrint - Sarandė, 21-23 Mars 2013
3/4/2013 / Këshilli Europian i Arkeologjisë (European Archaeological Consilium-EAC) dhe Agjencia e Shërbimit Arkeologjik (ASHA) organizuan në Sarandë, në datat 21-23 Mars, Takimin Vjetor të Arkeologjisë. Ceremonia e hapjes së takimit, ku u ftuan të merrnin pje
Seattle Janar 2013
12/2/2013 / Agjencia e Shërbimit Arkeologjik (ASHA) mori pjesë në Takimin e 114-të Vjetor  të Institutit Arkeologjik të Amerikës (Archaeological Institute of America/AIA) dhe Shoqatës Filologjike Amerikane (American Philological Association/APA) të organizuar n
Arkiva e Lajmeve!
 
------------------
GALERIA
Duke u pergatitur per zhytje
Vėzhgim arkeologjik nė segmentin rrugor Kanali i Ēukės-Butrint, 6
Shiko te gjithe galerine!
 
 
 
Agjencia e Sherbimit Arkeologjik, Ministria e Kultures  |  Rruga e Kavajës, Tiranë - Shqipëri
Riprodhimi i pjesshem ose ne teresi eshte rreptesisht i ndaluar.
 
Dizenjuar dhe Programuar nga Impuls